Vakfımızın XII. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi
Vakfımızın XII. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı XII. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı 25 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Sezgin Bilimler Tarihi Kütüphanesi’nde düzenlenen toplantıya Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyeleri, Akademik Kurul Üyelerimiz, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü’nden akademisyenler ve öğrenciler ile davetliler katıldı.

 

Toplantı sırasında, Vakıf Başkanımız Mecit Çetinkaya, Vakfımızın Kurucu Başkanı Ethem Sancak, Vakıf Mütevelli Heyeti Üyemiz Bilal Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan birer konuşma yaptı.

 

Vakıf Başkan Yardımcımız ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan’ın Vakıf Yönetim Kurulu’nun 2021 yılı faaliyetleri hakkında bilgi verdiği toplantıda, Vakfımızın Akademik Kurul Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ise Akademik Kurulun faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Toplantı sırasında ayrıca, ‘‘2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı’’nda düzenlenen faaliyetlere katkılarından ötürü, Vakfımızın Kurucu Başkanı Ethem Sancak, Vakfımız Başkan Yardımcısı ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Kırıkkale Üniversitesi’nden Yunus Kocabıyık ve Elif Yılmaz’a birer teşekkür plaketi takdim edildi.