´´Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi´´ seminerleri başladı
´´Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi´´ seminerleri başladı

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, büyük bilim insanımız Prof. Dr. Fuat Sezgin’i 2021-2022 eğitim-öğretim yılında düzenlenecek çeşitli faaliyetlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki illerde bulunan ortaöğretim ve lise öğrencilerimize anlatmak ve tanıtmak maksadıyla seminerlere başladı.

Seminerler, Vakfımızın Yönetim Kurulu, Akademik Kurulu ve Mütevelli Heyeti’nde yer alan değerli akademisyenler, bürokratlar ve Vakfımız bünyesinde çalışmakta olup aynı zamanda bilim tarihi alanında lisansüstü eğitim alan öğrenciler tarafından gerçekleştiriliyor.
 
Seminerlerde, 2018 yılında kaybettiğimiz değerli hocamız Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatı, İslam bilim tarihi çalışmaları ve faaliyete geçmesini sağladığı çeşitli kurumlar hakkında bilgiler veriliyor. Seminerler ve protokol kapsamında yapılacak diğer faaliyetlerle Prof. Dr. Fuat Sezgin’in bilimsel mirasının gençlere ulaştırılması sağlanacak.

Seminerler, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında gerçekleştiriliyor.