Vakfımızın yönetim kurulu toplantısı bu ay TOGG tesislerinde yapıldı
Vakfımızın yönetim kurulu toplantısı bu ay TOGG tesislerinde yapıldı

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı´nın bu ayki yönetim kurulu toplantısı 27 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gebze’deki Bilişim Vadisi´nde bulunan tesislerinde düzenlendi.

 

Toplantı öncesinde, TOGG CEO´su Gürcan Karakaş tarafından Türkiye´nin yerli ve milli otomobili hakkında yönetim kurulu üyelerine brifing verildi ve yönetim kurulu üyelerinin TOGG hakkındaki soruları cevaplandı. Gürcan Karakaş brifingde Türkiye´nin otomobili TOGG´da en önemli ve zor noktanın kullandıkları teknolojide yerlilik ve milliliğin sağlanması olduğunu söyleyerek bu hedefi gerçekleştirmek için azami gayret sarf ettiklerini kaydetti. Vakıf yönetim kurulu üyeleri, verdiği bilgilerden dolayı Gürcan Karakaş’a teşekkür ederek böyle büyük bir projenin kısa bir zamanda kat etmiş olduğu mesafeyi görmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

Brifingin ardından TOGG tesislerinin show-room bölümüne geçen yönetim kurulu üyeleri TOGG’un farklı klasmanlardaki araçlarını yakından inceledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Türkiye’nin en büyük teknoloji projelerinden biri olan TOGG, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve öncülüğüyle 2018 yılında kuruldu. Proje kapsamında, Türkiye’nin yerli ve milli otomobilini üretmek için Anadolu Grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bir araya geldi.