Haberler
Vakfımızın yönetim kurulu toplantısı bu ay TOGG tesislerinde yapıldı
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı´nın yönetim kurulu toplantısı bu ay TOGG tesislerinde yapıldı
´´Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi´´ seminerleri başladı
Türkiye´nin dört bir yanındaki illerde bulunan ortaöğretim ve lise öğrencilerimize anlatmak ve tanıtmak maksadıyla seminerlere başladı.
Vakfımızın XII. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı XII. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı 25 Şubat 2022 tarihinde Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Sezgin Bilimler Tarihi Kütüphanesi´nde gerçekleştirildi.
Vakfımızdan savunma sanayiimizin gururu Baykar´a ziyaret
Vakfımız, Şubat ayı yönetim kurulu toplantısını Baykar´ın ev sahipliğinde gerçekleştirdi
Vakfımız Yönetim Kurulu´ndan TCG Anadolu Gemisi´ne ziyaret
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, bu ayki Yönetim Kurulu toplantısını TCG Anadolu Gemisi´ni inşa eden Sedef Tersanesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı´ndan Kamuoyuna Açıklama
Prof. Dr. Fuat Sezgin İBTAV´dan İslam´ın Ortaçağ ile bağdaştırılmasına karşı kamuoyu açıklaması
Prof. Dr. Fuat Sezgin adına yeni bir burs programı başlatılıyor
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Fuat Sezgin Hocamız adına yeni bir burs programı başlatılacağını açıkladı
Vefat
Geçtiğimiz günlerde rabbine kavuşan, edebiyat ve dava insanı, mütefekkir Sezai KARAKOÇ´a Allah´tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
Vakfımız ve Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İşbirliği
Vakfımız ve Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde yürütülecek olan bilim tarihi obje üretim atölyesi projemizin çalışmalarına başladık.
II. Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu gerçekleştirildi
II. Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu 7-9 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul´da gerçekleştirildi.
II. Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sempozyumu
7 Ekim 2021 Perşembe günü saat 9:30´da İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek açılış programıyla başlayacak olan sempozyumun oturumları, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binasındaki Doktora ve Mavi salonlarda paralel olarak gerçekleştirilecek ve eşzamanlı olarak İstanbul Üniversitesi´nin YouTube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.
Zulme Karşı Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız
Ramazan ayının mübarek günlerinin başlangıcından bugüne, İsrail´in Kudüs´te özellikle mukaddes mekân Mescid-i Aksa çevresinde çoğunluğu çocuk ve kadınlar olmak üzere sivil ve savunmasız Filistin halkına uyguladığı şiddet, katliam ve ibadet özgürlüğünü engelleme girişimleri vahim bir hal almıştır. İnsanlara, inanç ve özgürlüklerini bir başka inanç uğruna kısıtlayarak insanlık dışı bir şekilde zulmetmek hiçbir millet için kabul edilebilir değildir.
İBTAV XI. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı
Vakfımızın XI. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı 25 Mart Perşembe günü yapıldı
Vefat
Vakfımız mütevelli heyeti üyesi, Mimar, İş İnsanı ve Siyasetçi ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev almış olan Dr. Kadir TOPBAŞ´ın vefatını tesessürle öğrenmiş bulunmaktayız
Vefat
Vakfımız mütevelli heyeti üyesi, iktisat tarihi, islami iktisat ve tarih felsefesi alanlarında öncül çalışmalara sahip Prof. Dr. Sabri Orman´ın vefatını tesessürle öğrenmiş bulunmaktayız.
´´İBTAV Akademik Kurulu´´ Toplantısı
Dr. Ursula Sezgin öncülüğünde Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı bünyesinde "İBTAV Akademik Kurulu" oluşturuldu.
Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni Cumhurbaşkanımızın Teşrifleriyle Gerçekleştirildi
Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Kapanış Töreni Cumhurbaşkanımızın Teşrifleriyle İstanbul Havalimanı´nda Gerçekleştirildi
Ahmet Yesevi Üniversitesi´nde Prof. Dr. Fuat Sezgin paneli düzenlendi
Kazakistan´da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi´nde Prof. Dr. Fuat Sezgin´i anma paneli düzenlendi. Panele vakfımızın mütevelli heyeti başkanı Mecit Cetinkaya ve mütevelli heyeti üyesi Prof. Dr. Ersan Aslan da iştirak etti.