Haberler
"2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" Hazırlık Toplantısı Kırıkkale Üniversitesi´nde Yapıldı
Sayın Dr. Ursula Sezgin´in değerli eşi, Sayın Hilal Sezgin´in muhterem babası; ömrünü bilime vakfetmiş, batı dünyasının İslam Medeniyeti´ni tanımasına öncülük etmiş, Sayın Dr. Ursula Sezgin ile beraber sahibi oldukları paha biçilmez kütüphanesini Türkiye´ye bağışlamış, İslam Bilim Tarihi Vakfı´nın kurulmasına öncü olmuş ve İslam Bilim ve Teknoloji Müzesini milletimize kazandırmış, geride bıraktığı eşsiz eserleri ve talebeleriyle bilim tarihinde silinmez iz bırakmış Çağımızın İslam Bilim Tarihçisi *Prof. Dr. Fuat Sezgin* Hakk´ın rahmetine kavuşmuştur. Hocamızın ailesine, Milletimize ve bilim dünyasına baş sağlığı dileriz. Allah rahmet eylesin. Cenazesi, 1 Temmuz Pazar günü öğlen namazında Fatih Camii´nde kılınacak cenaze namazını müteakiben Gülhane Parkı´nda toprağa verilecektir. Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu
Tıp Tarihi Konferansı
Vakfımız ve İstanbul Üniversitesi girişimleri ile 12.05.2018 günü İstanbul Üniversitesi´nde gerçekleşecek olan konferansın şeref konuğu Sayın Prof. Dr. Fuat SEZGİN.
Vakfımız vergi muafiyetine hak kazandı.
Vakfımıza, vakıf resmi senedine uygun faaliyette bulunduğu dönemlere münhasır olmak üzere, Maliye Bakanlığının 14/02/2017 tarihli ve 17366 sayısı üzerine, 30/07/2003 tarihli ve 4962 sayılı kanununun 20. maddesine göre Bakanlar Kurulu´nca 19/02/2018 tarihinde vergi muafiyeti hakkı tanınmıştır.
Kubran Bayramı Tebrik Mesajı
Bütün İslam milletinin, siz değerli çalışma arkadaşlarımın ve gönül verenlerimizin Kurban Bayramını kutlarım.
Sezgin Kardeşlerin Büyük Hizmeti
´´Hunke´´ Tercümesinin ve Müterciminin Bilinmeyen Hüzünlü Hikâyesi...